Define işaretleri ve anlamları


Bir başka WordPress blogu.

Posted by at 2 Kasım , 2010

definede kalp işareti ve sembolü kalp işaretinin anlamı

define kalp işareti

Definecilikte kalp işareti çoğu zaman altın sikke veya altından oluşan değerli bir gömü olduğuna işaret etmektedir. Definede kalp işaretleri tek bir parça kalp olabileceği gibi ikiye ayrılmış kalp sembolü şeklinde de olabilmektedir. Definecilikte kalp işareti ve sembolü şu ihtimallerle rastlanabilmektedir:

#1 Definenin yakınlarında aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi  kalbin ana gövdesinin üst yuvarlak kısmının bir çizgi ile ayrılmış veya çatlatılarak ayrılmış sembol olarak gösterilebilir.  Bu tür işaret görürseniz define gömü civarında ölüm tuzağı olduğundan şüphelenmelisiniz.  Özellikle bubi tuzağı benzeri derin çukur tuzakları olması pekala mümkündür.

definecilikte kalp işareti

#2 Definede kalp işaretinin üstünde şimşek veya yıldırım figürüne benzer bir kalp kırığı işareti var ise yönlü bir tuzak ile karşı karşıya olabiliriz demektir. Yıldırımın veya kalbin sivri noktası defineyi de işaret edebilir.

#3 Üç numaralı kalp işareti resmine dikkat ederseniz bu kalbin alt kısmı kalbin ana gövdesinden ayrılmıştır. Bu sadece ileride ölüm tuzakları vardır anlamına gelmez, fakat alt ucunun gösterdiği yönde sadece bu işarete mahsus bir tuzak olduğunu gösterebilir.

#4 Ortadan kırılmış kalp işareti define civarında yarım veya hendek biçiminde bir tuzak olduğuna işaret edebileceği gibi definenin hendek işerisinde gizlenmiş olduğu anlamına da gelebilir. Ayrıca iki parça kalp işareti definenin 2 parça olduğu manasına da gelebilmektedir. Kalplerin arası uzak ise iki ayrı yerde, birbirine yakın çatlak biçimindeki kalp işareti ise yan yana iki gömünün olduğuna işaret eder.

#5 Definede kalp sembolü ise  yönü tespit edilmesi zor olan tuzağı gösteren işarettir.

Bazı yabancı yorumcular işaretlerin ve sembollerin sadece bu kalplerin üzerinde olmayacağını, etraflarında da işaretler olabileceğini belirtmişlerdir. Mesela kalbin üst yan taraflarındaki yuvarlak kısımdaki kırığın olduğu yönde başka işaretlerin veya tuzağın olabileceğini söylemişlerdir.
Küçük bir nokta, küçük bir delik bile tuzağın olduğu yönü gösterebilir. Ve aynı zamanda el ile bastırılmış veya üzerine basılmış küçük bir taş bile tuzağı faaliyete geçirebilir. Bu tuzaklarda zehirli hava, su, zehir, zehirli yılanlar veya akrepler olabilir. Bu tuzaklarda büyük uzun bir boşluktan düşebilir veya zehirli hava, zehir, su, v.b. direkt olarak üzerinize gelebilir.

Bu kalpler aynı zamanda haritalar üzerinde de gösterilebilirler. Hazineye yaklaşıldığında onları bekleyen tuzakları haritayı okuyan kişiye anlatır. Tuzaklar gizlenmiş olan girişin 5o metre çevresindeki bir çember çizilerek o çember dahilinde aranmalıdır.

definecilikte kalp sembolü

Yazının kategorisi: kalp işareti sembolü

2 Responses to “definede kalp işareti ve sembolü kalp işaretinin anlamı”

comment rss - Trackback

  1. mehmet altın diyor ki:

    bende kalp işareti buldum dağın ucunda çok kayalık bi bölgede ufak yere sabit kayanın üzerinde havaya bakıyor. yani yerebakınca görünüyor üstteki resim gibi fakat oyukdeğil sadece kenar çizgileri oyuk. ama kalp üstteki gibi dik değilde yan çizilmiş.üzerinde çatlak var kalbi ne 1numaralı şekil gibi çok kenardan ne 4numaralı şekil gibi tam ortadan kesiyor kalbin ucuna yakın bi noktadan kesiyor.ayrıca uca yakın kestiği yerden 2numaralı şekildeki gibi yön ucu var fakat kalbin üst kısmında bu çıkıntı yok bu çatlak kayanın doğal çatlağıda olabilir belki vede kalp işareti çok büyük değil.

  2. mehmet şah diyor ki:

    çıplak bir bayan figürüm var. cinsel organının olduğu terde yukarı doğru bir kalp işareti var. göbeğinde o zamanlardan kullanılma bir ayna monteydi ama aynayı kırmışlar. şimdi vajinaya benzemeyen ama ortada bir çizgisi olan tam bir kalp figürü var. yorumlarınız benim için çok önemli

» Yorum yap