Define işaretleri ve anlamları


Bir başka WordPress blogu.

Posted by at 28 Aralık , 2010

Definecilikte kaplumbağa işareti-Definede kaplumbağa sembolü

Definecilikte kaplumbağa sembolü ve işareti ile karşılaşanlar kaplumbağa işareti ne anlama gelir diye düşünebilirler. Burada kaplumbağanın başı ve kuyruğu sizlere önemli ip uçları vermektedir. Şayet kaplumbağanın başı ve kuyruğu düz vaziyette ise başın ya da kuyruğun olduğu istikamette definenin yer alması muhtemeldir. Kaplumbağa sağa ya da sola başını çevirmişse ya da kuyruğu sağa sola kaymış vaziyette ise kuyruk ya da kaplumbağa kafasının işaret ettiği yöne gitmek gerekir. Burada ne kadar mesafe gidileceği konusunda kaplumbağa işaretinin yanında rakamlar olabilir.

Kaplumbağa işareti-Kaplumbağa sembolü

Kaplumbağa işareti-Kaplumbağa sembolü


Gördüğünüz resimde kaplumbağa sembolü, kabuğuna çekilmiş ve kafasını kuyruğunu saklamış pozisyonda ise define tuzağı olduğuna işaret eder. Kaplumbağanın kabuğunun içerisine saklanmış olması define tuzağı ya da definede tehlike manasına gelmektedir.

Şayet kaplumbağanın kafası kesik ise bu durumda define başkaları tarafından daha önceden çıkartılmış anlamı çıkıyor. Kaplumbağanın kabuğu da önemlidir. Bu kabukta bir takım işaretler olabilir. BU işaretler definenin gömülü olduğu tepeyi, ya da çukuru, yolu patikayı anlatıyor olabilir.

Yazının kategorisi: Kaplumbağa işareti

8 Responses to “Definecilikte kaplumbağa işareti-Definede kaplumbağa sembolü”

comment rss - Trackback

 1. aşik diyor ki:

  arkadaşlar benım buldugum kaplummaga ayakları topraga gomulu ama şunu ogrenmek ıstıyorum kaplumma hafıf saga meyıllı acaba nekadar mesafededır

 2. 05464944714 diyor ki:

  arkadaşlar bana biri yardımcı olsun kaplunbağa bulmuşum

 3. maho diyor ki:

  dostum bızım bır arkadas cıkarmıstı kaplumbağadan sana dıyım

 4. 0543 601 51 91 diyor ki:

  Beim buldum kapumbaga arka yarısı oval şekilde yok kafa biraz dışarda e üstünde sola doru4 tane gelik izi varr

 5. sananee diyor ki:

  kablumbaga kafası ne demek sadece kafası war govde yoktur ama

 6. baran diyor ki:

  arkadaşlar bende buldum kafa ve kuyruk tek var ayakları yok taşın üzerinde kabartma olarak duryor gösterdim yapay dediler acaba yapay olabilirmi o denli.. yorumlarınızı bekliyorum….

 7. imam diyor ki:

  sadece kablumbaganın kafası war kardeş ne demek bıde başka bı yerde 20 adet cızgı bı taraf gıt gıde uzuyor uzayab tarafta z harfıne benzer bı ışaret war : nedemek bı acıklama yapsanız sevınırım

 8. imam diyor ki:

  bı yerdede 2 aslan kafası 2 celenk 2 lale var ya bu ?

» Yorum yap