Define işaretleri ve anlamları


Bir başka WordPress blogu.

Posted by at 18 Haziran , 2010

Definecilikte cin olayı, genelde çok değerli bazı hazinelerin gizlendiği defineleri korumak amacıyla büyü yapılarak bu definelere cinlerin tasallut ettirilmesinden kaynaklanmaktadır. Cinler de insanlar gibi nefsani yaratıklardır. Onlar da altın, mücehver, elmas gibi değerli eşyalara karşı sahiplenme eğilimindedirler. Ayrıca kimi cin tayfası, bu hazineleri insanlara karşı korumakta ve gömüyü çıkaranlara kötülük yaprarak cin çarpması denilen olayın vuku bulmasına neden olabilmektedir. Cinler ışık hızında hareket kabiliyetine sahip oldukları için aynı anda birden fazla yerde olan olaylara şahit olabilmekte ve biz insanların bilebileceğinden çok daha fazla bilgiye sahip olabilmektedir. Eskiden defineciler define yerlerini bulabilmek için Cinci hocalar tabir edilen medyumlar aracılığıyla Cinlerden define yeri öğrenme çalışmaları yaparlardı. Günümüzde de bu tür araştırmalar yapan kişilerin olduğunu biliyoruz. Ancak Cinlerin çoğu zaman yanlış bilgi vermesi nedeniyle bu tür define yerleri ipuçları yanlış çıkabilmektedir.

Definelerde bulunan cinler çoğu zaman kötü niyetli ve kafir cinlerdir. Bu nedenle büyülü veya tılsımlı definelerde abdestli gitmekte ve bolca Nas – Felak surelerini okumakta fayda vardır. Kimi eski define ustaları gömü çıkarmaya giderken yanlarında okuyucu adını verdikleri imanı dini bütün birisini götürürler ve define çıkarma işlemi boyunca ona Ayetel Kürsi, Nas ve Felak gibi sureler ve ayetler okuturlardı. Günümüzde bizler maneviyatımızı da kaybetmenin etkisiyle bu tür şeylere inanmak istemiyoruz ve tedbirsiz davranıyoruz. Cinlerin koruduğu defineleri bilemeyeceğimiz için en iyisi baştan tedbirli davranmaktır.

Definecilikle ilgil bu yazıda geçen konular: , , ,
Yazının kategorisi: Definecilikte büyü tılsım ve mühürler

5 Responses to “Definecilikte Cin ve Cinlerin koruduğu gömüler”

comment rss - Trackback

 1. bedrettin artukoğlu diyor ki:

  bu yazılanlara katılıyorum ilk defa gelceklerden alınmış bir yazıyla karşılaştım ben define evcısı diyilim ama sacım kadar yer altında olan hazinelerin yerlerini biliyorum bunların bazılarıda atalarımdan kalmış nasıl korunduklarını bildigim icin bu yazılanlar gelcekten dogrudur ben hazine evcısı diyilim ama tarihe büyük bir sevgim var yer altı kapılarını bulup zevkle acıyorum ama ilerisine gidemiyorum cünkü bana yasak var icerde hazine varsa uzaklaşırım eyer icerde tarihi yapılar varsa girip sevgiyle izliyorum teprik ederim sizi .

 2. bedrettin artukoğlu diyor ki:

  bu arada adımı soyadımı yazdım bunu okuyanlar yalan söyledimi sana bilir oyüzden fesbuga bedrettin artukoğlu yazsın tarihi yapıları fotolarımdan göre bilir atalarımdan kalan dedim cünkü atalarım en eski türk soyundandır artuklu devleti insanlardan bide rica define icin tarihi mekanları yok etmeyin tarihi nakışlar gelcekten defineden daha cok deyerlidir cinci hocalar getirip define burda saklı derler ve sizler o yerleri kazıyıp etrafı param parca etsenizde cıkaramaz sınız acıkcası bazı gömüler köşeye saklanır siz aramaya kalktıgınız an isterseniz yer altı cihazınız bile olsun 3 harfliler sizinle oyun oynarmış gibi yürütür sizlerden kacırır cok şey anlatmak isterdim ama .tek diyecegim sonu ölüm ve fukaralıktır . gömü bulanlar nerden cıkarsalar cıkarsınlar o definenin yarısını orya harcasın işte ozaman size yar olur ac gözlü olmak herzaman zarardır ona ancak kalbi temiz olanlar gide bilir ac gözlü olmayanlar olanlar ise 3 harflilerin hışımına ugrar ve kendi aralarınta tartışma cıkartır ve kendilerini yok ederler bunun nedenide tılsım ve sihirdir :) sonn

 3. efsane diyor ki:

  Slm arkadaşlar .
  Yazıları okuyunca anladım ki defineyi bulmak dğl çıkarmak sorun peki bana net bi cevap verirmisiniz . Bulunan yer eğer yerin altında çok derin değil ve ufak bi oyuk etrafı taşla cevrili ve ağzı oyuğun taşla taşla kapalıysa ve o taşı kırıp içeri hiçbir önlem almadan girdimizde carpılma ris ki varmı insanın cin tarafından .

 4. gardaş diyor ki:

  bedrettin bey yanlız facebook sayfanız ulasılmıyor sizler gibi tarihe saygı duyan biri ile arkadas olmak istiyoruz

 5. selim adalı diyor ki:

  arkadaşlar cinler ve define hakında benden bilgi alabilrsiniz cinlerde insanlargibidir ama geceleri cıkar ondan gece definesine giteyin babam bir dfineci evben asisitanıyım yaklaşık 38 kişilik kazı ekibi var ve güvenilir insanlar hepside önemli olan bulmakd egil cıkarmakta degil zarafcıda bulmak degil ondan en önemlisi saglıgına dikat et karistik yapılarda tuzaklar çökme gaz bunlar ondan cinler kolay 05387946299numaram gerekli bilgiyi alabilmek icin arayın ama % 50 altın cıkarımına kendi ekibimvar babamdan harc ve tecrübemde var cinlere dikat edin tılsımlıysa bogma imkanı %90ndır iyigünler okudugunuzx icin daha fazla bilgi icin ara

» Yorum yap